20,5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ołowiana siekierka znaleziona na Wyspach Brytyjskich. Eksperci: “To naprawdę znaczące znalezisko”

-

Do niesamowitego odkrycia doszło na Wyspach Brytyjskich. Na polu w Hrabstwie Kent, w trakcie badań przy użyciu wykrywacza metali, znaleziono wotywną ołowianą siekierkę z epoki brązu. Eksperci są zgodni – to naprawdę znaczące znalezisko.

Do faktu znalezienia ołowianej siekierki odniósł się już Julian Evan-Hart, detektorysta i dziennikarz czasopisma “Treasure Hunting”. W komentarzu, który zamieścił pod postem odkrywcy, napisał, że to pierwszy wykonany z ołowiu egzemplarz siekierki z epoki brązu, z którym się spotyka. “To niesamowite, to naprawdę znaczące znalezisko” – napisał, komentując odkrycie.

Dodajmy, że odkrywcą siekierki jest Polak, doskonale znany czytelnikom portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl Mariusz Ciepluch – detektorysta i twórca kanału Golden Maniek. Pierwszymi komentarzami dotyczącymi odkrycia podzielił się w filmie, który obejrzeć można poniżej (od 8 minuty).

 

Fakt znalezienia wotywnej siekierki z ołowiu powinien też skłonić do refleksji. Widać, że zaraz po wyjęciu z ziemi, znalezisko wyglądało jak zniekształcony kawałek ołowiu. W takim przypadku znaczenie mają wiedza, ale też intuicja i czujność odkrywcy.

Z informacji, które przekazał nam Mariusz Ciepluch, wynika, że siekierka trafiła już w ręce archeologów. O dalszych losach znaleziska poinformujemy na łamach portalu.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie