28,2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią. Czy możliwe jest wyjście do lasu?

-

We wtorek 24 marca wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Zakładają one ograniczenia w przemieszczaniu się. Czy możliwy jest zatem spacer po lesie? Znamy odpowiedź.

Do 11 kwietnia nie będzie można się swobodnie przemieszczać. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Pod pojęciem “spraw niezbędnych do życia codziennego” należy rozumieć zakupy, wyprowadzenie psa, wizytę u lekarza oraz sprawy związane z opieką nad bliskimi.

Dodatkowe wyjaśnienie znalazło się w rządowym serwisie www.gov.pl. Znalazła się tam następująca informacja:

Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?

Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum. Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Z powyższej informacji wynika, że wyjście do lasu jest możliwe, pod warunkiem zachowania ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób. Problem może pojawić się w momencie, gdy Lasy Państwowe zakażą wstępu do lasu. Póki co, poza pewnymi wyjątkami, nie ma jednak takich zapowiedzi.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie