8,3 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

Niepodległościowe kopanie w Wielkiej Brytanii. Organizatorem Team of Yorkshire

-

We wrześniu po raz czwarty odbędzie się Charytatywny Zlot Poszukiwaczy. W tym roku – poza pasją odkrywania – miłośników historii ściągnie do Lincoln coś jeszcze. Organizatorzy zapowiadają bowiem świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenia organizowane przez Team of Yorkshire – grupę polskich detektorysów, działających w Wielkiej Brytanii, są doskonale znane czytelnikom portalu zdziennikaodkrywcy.pl. Od samego początku wspieraliśmy ich działania i aktywności. Nie inaczej będzie i tym razem.

Zlot odbędzie się w dniach od 7 do 9 września. I jak co roku organizatorzy wraz z uczestnikami zbierać będą fundusze na Polską Stanicę Harcerską. Koszt uczestnictwa w zlocie to 50 funtów – w tej kwocie przewidziano noclegi i dwa dni udziału w poszukiwaniach. Można też wziąć udział w jednym dniu zlotu.

Uczestnicy zlotu będą mieli do dyspozycji prawie 200 ha terenu. Aby jednak wziąć udział w poszukiwaniach, należy posiadać kartę NCMD lub FID.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie organizatora.

Organizatorzy przygotowali też dla uczestników mnóstwo pamiątek. Zakupić będzie można między innymi specjalnie zaprojektowane na ten cel kubki i koszulki.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie