Niemiecki pistolet Sauer odkryty w kominie wędzarni

0

Niemiecki pistolet Sauer znaleziony został w jednym z domów w Górowie Iławeckim w czasie sprzątania strychu. Broń została zabezpieczona przez policję i trafi na badania do laboratorium kryminalistycznego.

Znaleziskiem, na które natrafiono podczas czyszczenia nieużywanej wędzarni w kominie, okazał się być prawdopodobnie legendarny niemiecki Sauer wzór 1913. Pistolet musiał przeleżeć w miejscu odkrycia kilkadziesiąt lat.

Reklama

72-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego, który natrafił na pistolet, zgłosił się ze znaleziskiem do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

“Broń została zabezpieczona i będzie poddana badaniom w laboratorium kryminalistycznym. Wstępne rozpoznanie pirotechniczne wskazało, że broń jest załadowana i ma podpięty magazynek, prawdopodobnie z amunicją. Jednostka jest mocno skorodowana i nie jest możliwe odczytanie jej numerów seryjnych. Trudno też określić rok, z którego pochodzi. Tego rodzaju broń była produkowana w Niemczech już przed II wojną światową” – czytamy na stronie www.bartoszyce.policja.gov.pl.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. KPP w Bartoszycach

 

 

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here