7,8 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

Nagrody dla odkrywców skarbów z epoki brązu

-

7 marca w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się spotkanie ze znalazcami skarbów, które między 2015 a 2016 rokiem trafiły do Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Znalazcy otrzymają statuetki honorowe “Zasłużony dla archeologii gorzowskiej”, ale nie tylko…

W 2015 i 2016 roku Muzeum Lubuskie w Gorzowie Wielkopolskim wzbogaciło się o trzy cenne znaleziska z epoki brązu. Pierwsze z nich odkryte zostało w Piskorznie w gminie Krzeszyce i składało się z ozdób i sztyletów z brązu. W skład drugiego, znalezionego w Międzyrzeczu, weszło 5 naczyń metalowych, elementy uprzęży końskiej oraz wózka kultowego. Znalezisko trzecie, pochodzące z Borka w gminie Deszczno, to ozdoby brązowe: bransolety, naszyjniki i naramienniki.

Z uwagi na znaczenie skarbów dla archeologów i historii regionalnej, odkrywcy, którzy wykazali się godną naśladowania postawą, uhonorowani zostali przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodami pieniężnymi. Trafią do nich także statuetki “Zasłużony dla archeologii gorzowskiej”.

W trakcie spotkania w Muzeum Lubuskim zaprezentowane są wszystkie trzy skarby.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie