17,8 C
Warszawa
piątek, 31 maja, 2024

Młodzi pasjonaci historii rekonstruują Ludowe Wojsko Polskie. Poszukują elementów umundurowania i wyposażenia z lat 1952-1989

-

Iławska Grupa Rekonstrukcyjna, choć istnieje od niedawna a w jej skład wchodzą przede wszystkim młode osoby, ma już na swoim koncie wiele ciekawych inicjatyw. Aby grupa mogła się dalej rozwijać, jej członkowie poszukują wszelkich elementów umundurowania i wyposażenia Ludowego Wojska Polskiego z lat 1952-1989. W tym okresie zdążyli się już wyspecjalizować. 

Ostatni raz Iławską Grupę Rekonstrukcyjną można było spotkać kilka tygodni temu w Iławie w ramach wydarzenia “RekoIława”, które zresztą sami zainicjowali. Kilkunastu świeżo upieczonych absolwentów miejscowego liceum i uczniów tej szkoły założyło na siebie skrupulatnie kompletowane często przez wiele miesięcy powojenne umundurowanie Wojska Polskiego.

Grupa dalej chce się rozwijać, dlatego poszukuje mundurów wyjściowych (marynarek, koszul, półbutów, “opinaczy”, czapek wyjściowych, skórzanych pasów, spodni, krawatów itd.), umundurowania polowego (bluz, spodni, bechatek w kamuflażu “moro” lub “deszczyku”, butów), toreb, masek przeciwgazowych, ładownic, hełmów i innych elementów wyposażenia polowego.

Iławska Grupa Rekonstrukcyjna zainteresowana jest także pozyskaniem wszelkich innych elementów wyposażenia, związanych z okresem 1952-1989, w tym proporczyków, pamiątek z epoki, naszywek i orzełków.

Osoby, które chciałyby wesprzeć młodą grupę rekonstrukcyjną w rozwijaniu pasji, mogą skontaktować się z jej liderem Michałem pod adresem: odoaker1@gmail.com.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie