8,7 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024

Mistrzostwa Polski Poszukiwań Plażowych “Beach Hunt 2016”

-

Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu tegorocznego zlotu “Mierzeja 2016”, organizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Poszukiwań i Ratowania Zabytków „Trybuni Historii” oraz Fundację na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki „Latebra”, jest “Beach Hunt 2016” – Mistrzostwa Polski Poszukiwań Plażowych. I to nie tylko ze względu na znakomite nagrody, ale wspaniałą atmosferę, która zawsze towarzyszy zmaganiom poszukiwaczy z całej Polski.

“Beach Hunt 2016” odbędzie się drugiego dnia zlotu – w sobotę 23 kwietnia. Zmagania poszukwiaczy poprowadzi doświadczony i ceniony animator Robert Liszka. Początek rywalizacji przewidziano na godzinę 9:00. Zmagania polegać będą na odszukaniu jak największej liczby ukrytych przez organizatorów przedmiotów.

Zakończenie zawodów, podliczenie i ogłoszenie wyników odbędzie się o godzinie 10:00. O 10:30 zaplanowano dekorację zwycięzców i wręczenie nagród. – Nagrodą główną w Mistrzostwach Polski Poszukiwań Plażowych jest wykrywacz metali ufundowany przez firmę “Talcomp” – informuje Robert Liszka. – Dla najlepszych, najszybszych i najbardziej skutecznych poszukiwaczy przewidziano też medale i puchary. Nie będzie to jedyna atrakcja zlotu. W piątek odbędą się zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej o tytuł poszukiwacza snajpera – dodaje.

Sobota będzie zdecydowanie najbardziej aktywnym dniem zlotu. Tego dnia w programie przewidziano między innymi warsztaty dotyczące eksploracji podwodnej i prowadzenia legalnych poszukiwań, wizytę w okolicznych muzeach oraz poszukiwania terenowe. Dzień zakończy ognisko integracyjne.

Szczegóły dotyczące zlotu „Mierzeja 2016” wraz z programem i informacjami o zakwaterowaniu znaleźć można w artykule „Trybuni Historii” i fundacja „Latebra” zapraszają na kolejny zlot.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie