12,1 C
Warszawa
piątek, 31 marca, 2023

Ministerstwo odpowiada “Odkrywcy”

-

Najpierw było rozczarowanie brakiem obecności przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa na dyskusji o zmianach prawa w trakcie festiwalu w Czerniejewie, później stanowcza reakcja po odwołaniu spotkania w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziś redakcja “Odkrywcy” opublikowała odpowiedź, z której wynika, że spotkania konsultacyjne zostaną wznowione.

Przypomnijmy. Redakcja miesięcznika “Odkrywca” wystosowała list do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z odwołaniem spotkania, w trakcie którego odbyć się miała dyskusja nad propozycjami przekazanymi przez środowiska poszukiwaczy zabytków (pisaliśmy o tym tutaj).

Wtedy “Odkrywca” wystosował do ministerstwa pismo, przedstawiając swoje stanowisko w przedmiotowej sprawie:


15 kwietnia do redakcji nadeszła odpowiedź z ministerstwa, w której przeczytać można między innymi o tym, że kolejne spotkanie odbędzie się w niedługim czasie.

Dodatkowo, redakcja “Odkrywcy” zamieściła w poście na swoim fanpage’u następujący apel do wszystkich stron przyszłych konsultacji:

Ponownie zwracamy się z apelem, aby wszystkie strony tych niełatwych konsultacji stawiały sobie za cel doprowadzenie ich do końca z jak najlepszym efektem dla poszukiwaczy amatorów, jak i zadbaniem o skuteczną ochronę przedmiotów zabytkowych. W tych dwóch celach (ułatwienia dla poszukiwaczy amatorów i dobro zabytków) widzimy więcej elementów wspólnych niż sprzecznych.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie