test
27,2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Minelab wprowadza na rynek czujnik próby złota

-

415 dolarów – tyle kosztować będzie “Pro-Alloy” – innowacyjny czujnik do określenia zawartości złota w stopie. To najnowszy produkt Minelaba, wprowadzony na rynek w 2016 roku.

Próba magnesu, próba Archimedesa, woda królewska czy w końcu wizyta u jubilera – to najczęstsze metody sprawdzania autentyczności złota i jego próby. Do tej krótkiej listy już wkrótce dodać będzie można test wykonany za pomocą najnowszego narzędzia Minelaba – czujnika do określenia zawartości złota w stopie.

Zdaniem konstruktorów, “Pro-Alloy”, który podaje próbę złota w karatach, to idealne uzupełnienie zestawu narzędzi każdego detektorysty, które pomoże uchronić znaleziska przed szkodliwym wpływem chemikaliów, stosowanych wciąż przy sprawdzaniu autentyczności kruszcu.

Urządzenie jest niewielkie i zasilane jedną baterią AA. Z powodzeniem może być zabierane na poszukiwania, tym bardziej, że w zestawie znajduje się też ochronne etui, które uchroni czujnik przed przypadkowym zniszczeniem. Obsługa testera jest niezwykle prosta. Aby sprawdzić autentyczność lub określić próbę złota, należy położyć przedmiot na tabliczce i przyłożyć do niego sondę. Wynik pokaże się na wychyłowym wskaźniku.

Doświadczeni poszukiwacze mówią, że dodatkowe akcesoria to połowa sukcesu. W tym przypadku przeszkodą może być cena, która wynosi obecnie 415 dolarów, czyli ponad 1600 złotych. “Pro-Alloy” kupić można online w sklepie Minelaba. Póki co produkt dostępny jest jedynie w USA.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie