2,5 C
Warszawa
czwartek, 2 lutego, 2023

Miarka się przebrała. Powstała kolejna inicjatywa, która ma walczyć o prawa poszukiwaczy

-

Wygląda na to, że miarka się przebrała. Po ostatnich zatrzymaniach poszukiwaczy, bardzo złej atmosferze w środowisku detektorystów, powstała kolejna inicjatywa, która zająć ma się walką o ucywilizowanie pasji w Polsce. 17 listopada w Ostrowi Mazowieckiej założono “Redutę praw poszukiwaczy i własności”.

O planach organizacji spotkania informowaliśmy na portalu 13 listopada. O inicjatywie informował Krzysztof Tołwiński, który w ostatnich wyborach starał się o mandat posła z list Konfederacji Wolność i Niepodległość. Nie o przynależność partyjną jednak chodzi, a o fakt, że Krzysztof Tołwiński sam jest detektorystą. Rozumie zatem problemy środowiska.

W spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej udział wzięli przedstawiciele Polskiego Związku Eksploratorów, którzy opublikowali już komentarz w mediach społecznościowych:Nie brakuje też komentarzy innych uczestników niedzielnego spotkania i całych organizacji:

Prezesem nowej organizacji został dobrze znany w środowisku detektorystów Michał Majchrowicz. Wiadomo, że z członkostwem w Reducie nie będą wiązały się żadne koszty.

O dalszych działaniach Reduty będziemy informować na bieżąco na łamach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl. (fot. Marek Mosakowski)


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie