16,3 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Miarka się przebrała. Powstała kolejna inicjatywa, która ma walczyć o prawa poszukiwaczy

-

Wygląda na to, że miarka się przebrała. Po ostatnich zatrzymaniach poszukiwaczy, bardzo złej atmosferze w środowisku detektorystów, powstała kolejna inicjatywa, która zająć ma się walką o ucywilizowanie pasji w Polsce. 17 listopada w Ostrowi Mazowieckiej założono “Redutę praw poszukiwaczy i własności”.

O planach organizacji spotkania informowaliśmy na portalu 13 listopada. O inicjatywie informował Krzysztof Tołwiński, który w ostatnich wyborach starał się o mandat posła z list Konfederacji Wolność i Niepodległość. Nie o przynależność partyjną jednak chodzi, a o fakt, że Krzysztof Tołwiński sam jest detektorystą. Rozumie zatem problemy środowiska.

W spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej udział wzięli przedstawiciele Polskiego Związku Eksploratorów, którzy opublikowali już komentarz w mediach społecznościowych:


Nie brakuje też komentarzy innych uczestników niedzielnego spotkania i całych organizacji:

Prezesem nowej organizacji został dobrze znany w środowisku detektorystów Michał Majchrowicz. Wiadomo, że z członkostwem w Reducie nie będą wiązały się żadne koszty.

O dalszych działaniach Reduty będziemy informować na bieżąco na łamach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl. (fot. Marek Mosakowski)


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie