12,5 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Masowy grób żołnierzy niemieckich odkryty pod Świebodzinem

-

Pracownia Badań Historycznych i Archeologicznych “Pomost” przeprowadziła kolejne prace ekshumacyjne – tym razem w miejscowości Szaniec w powiecie świebodzińskim, gdzie zlokalizowano masowy grób niemieckich żołnierzy.

W Szańcu natrafiono łącznie na szczątki 19 osób – żołnierzy niemieckich, poległych w 1945 roku. Znajdowały się one w jamie grobowej długiej na 7 metrów.

– Przy szczątkach odnaleźliśmy jedynie trzy silnie skorodowane znaki tożsamości – informują pracownicy “Pomostu” w mediach społecznościowych.

Wiadomo, że w jamie odnaleziono też broń i amunicję. Zostały one zabezpieczone przez Komendę Powiatową Policji w Świebodzinie.

 

To już piąte prace ekshumacyjne przeprowadzone przez Pracownię Badań Historycznych i Archeologicznych “Pomost” w lipcu. Na stronie www.pomost.net.pl informowano o pracach w Sokolnikach w powiecie wrzesińskim, Gierałtowie w powiecie bolesławieckim, Wysokiej w powiecie Głubczyckim oraz w Chmieleniu w powiecie lwóweckim.

Osoby posiadające informacje o niemieckich grobach wojennych z okresu II wojny światowej proszone są o kontakt mailowy z pracownikami stowarzyszenia pod adresem pomost@pomost.net.pl oraz telefonicznie pod nr 601 469 494.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie