17,8 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Legendarny White’s częścią Garrett Metal Detectors

-

Gdy pod koniec czerwca pisaliśmy o zamknięciu produkcji przez firmę White’s, nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. White’s stał się właśnie częścią firmy Garrett Metal Detectors.

Informacja o połączeniu obu firm, a w zasadzie o nabyciu aktywów firmy White’s, opublikowana została na stronie www.garrett.com 16 października. Transakcja objęła nabycie znaków towarowych, własności intelektualnej, narzędzi i wszystkich innych aktywów, z wyłączeniem nieruchomości w Oregonie i w Szkocji.

“Garrett zamierza bronić znaków towarowych, patentów i innych praw własności intelektualnej firmy White’s wszędzie tam, gdzie mogłoby dojść do ich naruszenia” – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Garrett Metal Detectors.

W komunikacie zwrócono uwagę na fakt podobieństwa obu firm w zakresie produkcji wykrywaczy metali i pewnych tradycji. Obie firmy wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych. I – jak powiedział Steve Novakovich, CEO Garretta, “obie rodziny od dziesięcioleci darzą się wzajemnym szacunkiem jako konkurenci”. Novakovich dodał, że wszystkie osoby związane z Garrettem są dumne z połączenia dziedzictwa i tradycji obu firm.

White’s Electronics to rodzinna firma, która funkcjonowała od 1950 roku. W pewnym okresie swojego funkcjonowania była liderem w produkcji wykrywaczy metali na świecie. Wykrywacze były projektowane i budowane w miejscowości Sweet Home w Stanach Zjednoczonych. Niektóre modele były popularne w Polsce, szczególnie pod koniec lat ’90 XX wieku.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie