19,3 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

“Kudelski na tropie zaginionych historii”. Audycja radiowa o skarbach i odkrywcach

-

“Kudelski na tropie zaginionych historii” – to tytuł audycji, której od kilku tygodni słuchać można na antenie Radiu dla Ciebie. Nowy radiowy program poświęcony jest w całości tematyce zrabowanych i ukrytych skarbów oraz tajemnicom przeszłości.

Gośćmi Roberta Kudelskiego, autora publikacji poświęconych eksploracji oraz stratom wojennym w zakresie dóbr materialnych i zbiorów sztuki, między innymi “Lista Grundmanna”, “Merkers – skarbiec III Rzeszy”, “Zaginiony Rafael. Kulisy największej kradzieży nazistów”, są historycy, archeolodzy, eksploratorzy, detektoryści i regionaliści.

Do tej pory na antenie Radia dla Ciebie można było usłyszeć Krzysztofa Krzyżanowskiego (Szczelina Jeleniogórska), Huberta Kowalskiego (Zrabowane w czasie potopu), Jacek Kowalski (Tajemnice klasztoru w Lubiążu), Karol Soberski (Skarb żołnierzy Napoleona) i Krzysztofa Jabłonowskiego (Pałac w Borowej Oleśnickiej).

W sobotę 4 lipca, w najbliższym odcinku “Kudelskiego na tropie zaginionych historii”, pojawi się Michał Młotek (Skarb Finckensteinów). Będzie też można usłyszeć rozmowę z Krzysztofem Krzyżanowskim o złotym pociągu. Początek audycji już o godz. 12:00.

Wszystkie dotychczasowe odcinki audycji dostępne są na stronie www.rdc.pl.

Słuchacze, którzy chcą się podzielić swoimi historiami poświęconymi tematyce programu, mogą pisać na adres kudelski@rdc.pl. Najciekawsze historie będą nagradzane książkami, których autorami są goście audycji. W najbliższym odcinku audycji do wygrania będą książki Michała Młotka “Noc patagonów” oraz “Zapiski Hansa Heinricha”.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie