0,1 C
Warszawa
sobota, 28 stycznia, 2023

“Kudelski na tropie zaginionych historii”. Audycja radiowa o skarbach i odkrywcach

-

“Kudelski na tropie zaginionych historii” – to tytuł audycji, której od kilku tygodni słuchać można na antenie Radiu dla Ciebie. Nowy radiowy program poświęcony jest w całości tematyce zrabowanych i ukrytych skarbów oraz tajemnicom przeszłości.

Gośćmi Roberta Kudelskiego, autora publikacji poświęconych eksploracji oraz stratom wojennym w zakresie dóbr materialnych i zbiorów sztuki, między innymi “Lista Grundmanna”, “Merkers – skarbiec III Rzeszy”, “Zaginiony Rafael. Kulisy największej kradzieży nazistów”, są historycy, archeolodzy, eksploratorzy, detektoryści i regionaliści.

Do tej pory na antenie Radia dla Ciebie można było usłyszeć Krzysztofa Krzyżanowskiego (Szczelina Jeleniogórska), Huberta Kowalskiego (Zrabowane w czasie potopu), Jacek Kowalski (Tajemnice klasztoru w Lubiążu), Karol Soberski (Skarb żołnierzy Napoleona) i Krzysztofa Jabłonowskiego (Pałac w Borowej Oleśnickiej).


W sobotę 4 lipca, w najbliższym odcinku “Kudelskiego na tropie zaginionych historii”, pojawi się Michał Młotek (Skarb Finckensteinów). Będzie też można usłyszeć rozmowę z Krzysztofem Krzyżanowskim o złotym pociągu. Początek audycji już o godz. 12:00.

Wszystkie dotychczasowe odcinki audycji dostępne są na stronie www.rdc.pl.

Słuchacze, którzy chcą się podzielić swoimi historiami poświęconymi tematyce programu, mogą pisać na adres kudelski@rdc.pl. Najciekawsze historie będą nagradzane książkami, których autorami są goście audycji. W najbliższym odcinku audycji do wygrania będą książki Michała Młotka “Noc patagonów” oraz “Zapiski Hansa Heinricha”.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie