20,5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kolejny poszukiwacz skarbów w rękach policji. Zabezpieczono sporą ilość zabytków ze średniowiecza

-

Na sporą ilość zabytków z okresu średniowiecza natrafiono na posesji mieszkańca Andrychowa w województwie małopolskim. Zabytki pozyskane zostały między innymi w wyniku nielegalnych poszukiwań.

Z informacji, które ujawniła Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, wynika, że na posesji mieszkańca Andrychowa zabezpieczono ponad 400 przedmiotów. Wiadomo, że są wśród nich też zabytki z okresu średniowiecza, w tym – jak wynika ze zdjęć – spora ilość grotów strzał.

O tym, że mieszkaniec Andrychowa może być w posiadaniu zabytków, policjanci zostali poinformowani w pierwszej połowie września. Przedmioty, które zabezpieczono, miały zostać pozyskane w wyniku nielegalnych poszukiwań, zakupów na giełdach staroci oraz na aukcjach w Internecie.

W połowie września na posesji mieszkańca Andrychowa pojawili się policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, by dokonać przeszukania.

Jak czytamy w komunikacie policji, “natrafiono tam na ponad 400 sztuk różnego rodzaju artefaktów, które leżały złożone w pudłach, w różnych częściach domu, przede wszystkim na strychu. Przy udziale pracowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, zabezpieczono zabytkowe przedmioty”.

Z komunikatu policji wynika także, że 40-letni mieszkaniec Andrychowa został zatrzymany.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. KPP w Wadowicach


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie