7,5 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Kolejny detektorysta na muszce policji. Poszukiwał bez zezwoleń

-

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie w województwie podkarpackim zabezpieczyli znaleziska u 19-letniego detektorysty. Poszukiwacz prowadził swoje badania bez odpowiednich zezwoleń.

Wszystko zaczęło się od sygnału o odnalezieniu niewybuchu w miejscowości Wielkie Oczy. Znalazcą był 19-letni mieszkaniec wsi, który – jak się okazało – natrafił na niewybuch przy użyciu wykrywacza metali.

Część zabezpieczonych monet (fot. KPP Lubaczów)

Policjanci ustalili, że w domu znalazcy znajdują się dodatkowo inne znaleziska, w tym kilkaset monet, stara amunicja, ale też trzy zapalniki artyleryjskie.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w specjalnym komunikacie, w sprawie musi wypowiedzieć się biegły. Jeśli potwierdzi, że wśród zgromadzonych przez 19-latka znalezisk są zabytki archeologiczne, mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów wynikających z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Prawdopodobnie będzie też odpowiadał za nielegalne posiadanie amunicji.

To jeden z wielu przypadków ujawnienia przedmiotów pochodzących z poszukiwań prowadzonych bez zezwoleń odpowiednich służb. O wielu takich sprawach pisaliśmy na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl, fot. KPP Lubaczów


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie