Kolejny cmentarz uprzątnięty przez detektorystów

0

Nie tylko w Przemkowie, ale też w Skrzeszowicach detektoryści zaangażowali się w porządkowanie miejscowych cmentarzy. Kolejny przykład do naśladowania dali członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego “Galicja”.

Reklama

Detektoryści i miłośnicy historii z “Galicji” wzięli pod opiekę nieduży cmentarz z okresu I wojny światowej, znajdujący się w Skrzeszowicach pod Krakowem. Uprzątnięto ziemne mogiły, uporządkowano też teren wokół, pokazując, że wbrew temu, co mówi się o poszukiwaczach skarbów, priorytetem jest dla nich ochrona dziedzictwa.

Kilka dni temu pisaliśmy o podobnej inicjatywie, zrealizowanej przez Dolnośląską Grupę Eksploracyjną “Legion”, która oczyściła płyty nagrobne rodziny książęcej z rodu Schleswig-Holstein na cmentarzu w Przemkowie.

Inicjatywa detektorystów z Dolnego Śląska spotkała się z bardzo pozytywnymi reakcjami wśród poszukiwaczy skarbów w całej Polsce. Wielu z nich zapowiada przeprowadzenie podobnych działań w swoich miejscowościach w niedalekiej przyszłości.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here