2,6 C
Warszawa
czwartek, 2 lutego, 2023

Kolejne ważne znalezisko Polaka na Wyspach Brytyjskich. Tym razem to bulla papieska

-

Choć poszukiwaniem zabytków interesuje się dopiero od półtora roku, na swoim koncie ma już znaleziska, o których marzą doświadczeni detektoryści. Jednym z nich jest bulla papieska. Maciej Matusik znalazł ją kilka tygodni temu na pastwisku na terenie hrabstwa Worcestershire.

Do odkrycia doszło w trakcie komercyjnych poszukiwań niedaleko wsi Belbroughton. Znaleziony zabytek to bulla papieża Klemensa VI. Do tej pory w Wielkiej Brytanii znaleziono szesnaście identycznych egzemplarzy.

– Bulla papieska w świecie detektorystów uważana jest za bardzo rzadkie znalezisko – mówi z dumą Maciej. – Swoje odkrycie zgłosiłem do FLO, czekam na zarejestrowanie znaleziska w bazie PAS – dodaje.


Maciej Matusik na co dzień mieszka w Birmingham, swoją pasją i znaleziskami dzieli się prowadząc kanał na Instagramie @touchingthehistory.

Bulla papieska Klemensa VI to kolejne w krótkim czasie ważne znalezisko dokonane przez Polaka na Wyspach Brytyjskich. Niedawno pisaliśmy o odkryciu Adama Brzozowskiego, czyli popularnego “Odyna”, który natrafił na średniowieczną pieczęć mnicha zakonu cystersów.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie