28,2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Kolejne spotkanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z poszukiwaczami jeszcze w maju

-

25 maja odbędzie się telekonferencja, w której udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i środowiska poszukiwaczy oraz organizacji pozarządowych zaangażowanych w opiekę nad zabytkami na poziomie lokalnym.

To kontynuacja spotkań konsultacyjnych z reprezentacją środowiska poszukiwaczy, które odbywały się do tej pory w ministerstwie. Teraz – w związku ze stanem epidemii – dalsze rozmowy odbędą się w trybie zdalnym, w formie telekonferencji.

W piśmie podpisanym przez dr. hab Katarzynę Zalasińską, dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków, które 13 maja trafiło do uczestników spotkania, można przeczytać: “Chciałabym […] mimo niesprzyjającej sytuacji, wpływającej na działalność urzędów, kontynuować i rozwijać współpracę ze środowiskiem poszukiwaczy oraz organizacjami pozarządowymi zaangażowanymi w opiekę nad zabytkami na poziomie lokalnym. W związku z tym chciałabym zaprosić do udziału w telekonferencji, która mogłaby się odbyć 25 maja 2020 r.”.

W trakcie telekonferencji omówione zostaną proponowane kierunki zmian prawnych dotyczących poszukiwania zabytków, które zostały przekazane do Departamentu Ochrony Zabytków na początku roku. Okazuje się jednak, że nie wszystkie organizacje biorące udział w spotkaniach konsultacyjnych w ministerstwie, odpowiedziały na apel Departamentu Ochrony Zabytków.

O przebiegu spotkania poinformujemy na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie