17,8 C
Warszawa
piątek, 31 maja, 2024

Jesienna ofensywa Minelaba

-

Nowa seria wykrywaczy Go-Find, a przede wszystkim Equinox, najnowocześniejszy model Minelaba – to propozycje australijskiego producenta na nadchodzące miesiące.

Trudno było znaleźć pochlebne opinie odnośnie wykrywaczy z serii Go-Find. Na początku mówiło się, że mają być alternatywą dla konstrukcji Garretta z serii Ace. I wtedy Garrett wypuścił odświeżone modele słynnego “kanarka”. Minelab widocznie nie chce pozostać w tyle i zabrał się za odświeżenie wizerunku w miarę nowego Go-Find.

Co z tego wyniknie? Z Australii przywędrują do nas trzy nowe modele Go-Find: 22, 44 i 66. Od swoich poprzedników różnić się będą poprawionym wyglądem i nowym oprogramowaniem. Na razie nie wiadomo, jaka będzie cena nowych wykrywaczy. W tej chwili u polskich dystrybutorów Go-Find 20 kupić można za 649 zł, 40 za 899 zł a 60 za 1199 zł.

Prawdziwym hitem tego roku mają być dwa modele z serii Equinox. To zupełnie nowa propozycja, mająca – według Minelaba – przewyższyć wszystkie konstrukcje, jakie do tej pory znajdowały się w ofercie australijskiego producenta. Nowością ma być wykorzystanie technologii Multi-IQ, załadającej poszukiwanie na wielu częstotliwościach w jednym czasie. Według producenta to najbardziej uniwersalny wykrywacz, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku. I największy przełom w poszukiwaniach od czasu pojawienia się w sprzedaży modelu CTX 3030.

Na rynek trafią dwa modele z serii Equinox – 600 i 800. Oba mają mieć wbudowany akumulator. Do 600 dołączone będą przewodowe słuchawki. 800 ma mieć wbudowany moduł bezprzewodowy. Pełna specyfikacja nie jest jeszcze znana.

Od razu widać, że Minelab przyszykował konkurencję dla francuskiego Deusa XP. Z tym, że cena Equinoxa nie przeraża. Model 600 wyceniony został na 649$ a 800 na 899$. Zakładając, że to ceny producenta, należy do nich doliczyć około 30%.

 


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie