7,5 C
Warszawa
poniedziałek, 4 marca, 2024

Interesujące wykłady i pośmiertna maska Napoleona. 23 lipca rusza festiwal “Tajemnice Trzech Stuleci”

-

Na II edycję Festiwalu Historycznego “Tajemnice Trzech Stuleci”, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 lipca, trzeba było poczekać. Ale te osoby, które uzbroiły się w cierpliwość i poczekały, z pewnością się nie zawiodą. Prezentujemy program wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w Gnieźnie.

Przypomnijmy, że organizatorami festiwalu “Tajemnice Trzech Stuleci” są Karol Soberski i kierowana przez niego Fundacja Historyczna “Przywracamy Pamięć” z Gniezna. W tym roku wydarzenie odbywać się będzie w Centrum Kultury “Scena to Dziwna”.

Festiwal to nie tylko wykłady, ale też wydarzenia towarzyszące. W tym roku uwagę należy zwrócić na możliwość zobaczenia eksponatów z Muzeum Napoleońskiego “Wiosna 1812” w Olszowie oraz Muzeum “Wojen i Życia” z Żar. Ciekawostką będzie możliwość zobaczenia pośmiertnej maski cesarza Napoleona, którą udało się organizatorom sprowadzić z Paryża.

Wykłady, które są najważniejszą częścią festiwalu, rozpoczną się w sobotę. W Gnieźnie zaprezentuje się ponad dwudziestu pasjonatów i naukowców z całej Polski. Na scenie zobaczyć będzie można między innymi Karola Soberskiego, Piotra Kucznira, Jacka Podemskiego, Łukasza Orlickiego, Radosława Hermana, Piotra Maszkowskiego i Krzysztofa Krzyżanowskiego.

Wydarzenie odbywać się będzie w obowiązującym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązku zakrywania ust i nosa.

Wejściówka na trzy festiwalowe dni wynosi 35 zł. Więcej na temat wydarzenia przeczytać można na stronie www.pojezierze24.pl oraz www.fundacjahistoryczna.pl.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie