Interesujące wykłady i pośmiertna maska Napoleona. 23 lipca rusza festiwal “Tajemnice Trzech Stuleci”

0

Na II edycję Festiwalu Historycznego “Tajemnice Trzech Stuleci”, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 lipca, trzeba było poczekać. Ale te osoby, które uzbroiły się w cierpliwość i poczekały, z pewnością się nie zawiodą. Prezentujemy program wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w Gnieźnie.

Przypomnijmy, że organizatorami festiwalu “Tajemnice Trzech Stuleci” są Karol Soberski i kierowana przez niego Fundacja Historyczna “Przywracamy Pamięć” z Gniezna. W tym roku wydarzenie odbywać się będzie w Centrum Kultury “Scena to Dziwna”.

Festiwal to nie tylko wykłady, ale też wydarzenia towarzyszące. W tym roku uwagę należy zwrócić na możliwość zobaczenia eksponatów z Muzeum Napoleońskiego “Wiosna 1812” w Olszowie oraz Muzeum “Wojen i Życia” z Żar. Ciekawostką będzie możliwość zobaczenia pośmiertnej maski cesarza Napoleona, którą udało się organizatorom sprowadzić z Paryża.

Reklama

Wykłady, które są najważniejszą częścią festiwalu, rozpoczną się w sobotę. W Gnieźnie zaprezentuje się ponad dwudziestu pasjonatów i naukowców z całej Polski. Na scenie zobaczyć będzie można między innymi Karola Soberskiego, Piotra Kucznira, Jacka Podemskiego, Łukasza Orlickiego, Radosława Hermana, Piotra Maszkowskiego i Krzysztofa Krzyżanowskiego.

Wydarzenie odbywać się będzie w obowiązującym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązku zakrywania ust i nosa.

Wejściówka na trzy festiwalowe dni wynosi 35 zł. Więcej na temat wydarzenia przeczytać można na stronie www.pojezierze24.pl oraz www.fundacjahistoryczna.pl.

red. www.zdziennikaodkrywcy.plPoprzedni artykułMały arsenał ukryty w skrytce w ścianie budynku
Następny artykułPolscy archeolodzy odkryli miejsce starożytnych bankietów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here