6,6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

“Góra nieodkryta”, czyli zlot poszukiwaczy w Grudziądzu

-

Rozpoczyna się sezon zlotów poszukiwaczy, eksploratorów i odkrywców. Najbliższy odbędzie się w dniach od 7 do 8 kwietnia w Grudziądzu.

Będzie to pierwszy zlot dla miłośników detektorystyki organizowany w forcie Wielka Księża Góra w Grudziądzu, który powstał w latach 1891-1898. Odbywać się będzie pod hasłem “Góra Nieodkryta”.

Wydarzenie rozpocznie się 7 kwietnia i to na ten dzień planowane są najważniejsze działania. Impreza otwarta zostanie o godzinie 9:00, pół godziny później odbędzie się odprawa poszukiwaczy, następnie rozpoczną się prace badawcze w terenie. Po godzinie 15:00 rozpocznie się spotkanie, na którym zaprezentowane zostaną znaleziska.

Wszystkie znalezione artefakty trafią do zbiorów tworzonego “Muzeum Pięciu Armii”, które funkcjonować będzie na terenie Fortu WKG. Dzień zakończy ognisko i wspólny posiłek.

Aby wziąć udział w zlocie, należy zgłosić się do organizatorów do dnia 3 kwietnia pod adresem fortwkg@gmail.com. Szczegóły dotyczące zlotu publikowane są na stronie wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook. Więcej informacji o samym obiekcie znaleźć można z kolei tutaj.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie