20,4 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Garrett zaprezentował nowy model Ace Apex. “Pokochacie go”

-

Niesamowitą przyjemność sprawiła dziś firma Garrett Metal Detectors detektorystom na całym świecie. W nietypowy sposób, bo podczas spotkania i prezentacji online, zaprezentowali swój nowy model wykrywacza metali – Garrett Ace Apex.

Wykrywacz Garrett Ace Apex trafi do sprzedaży w lipcu 2020 roku. Cena nowego urządzenia wynosić będzie 499.95$, zatem w Polsce trzeba będzie zapłacić za niego około 2000 złotych w przypadku wersji podstawowej i 575.95$ (w Polsce około 2400 zł) w wersji z bezprzewodowymi słuchawkami (ceny polskie bez doliczenia cła). Będzie to najbardziej zaawansowany wykrywacz z serii Ace, jednej z najpopularniejszych linii wykrywaczy w historii, a w rzeczywistości wykrywacz, który otworzy nowy rozdział w historii amerykańskiego producenta.

Prezentację online prowadzili Steve Novakovich i Steve Moore. Novakovich podziękował swoim pracownikom za stworzenie fantastycznego wykrywacza, przede wszystkim do poszukiwania kolorowej drobnicy. I rzeczywiście – nowy Ace Apex prezentuje się bardzo dobrze. Wyglądem przypomina model Nokta Macro Multi Kreuzer, choć zapewne będzie bezpośrednio konkurować ze zbliżonym cenowo modelem Minelab Vanquish 540.

Premiera nowego modelu Garretta odbyć się miała już w kwietniu, jednak z uwagi na ograniczenia i kwestie bezpieczeństwa zdecydowano o jej przesunięciu. Ostatecznie premiera odbyła się w trakcie spotkania online. Uczestniczyły w nim setki osób z całego świata. Pierwsze dyskusje można było śledzić na czacie, który towarzyszył prezentacji. Można było odnieść wrażenie, że opinie uczestników prezentacji było bardzo dobre.

Na co zwrócili uwagę twórcy nowego modelu Garrett Ace Apex? Przede wszystkim na technologię “Multi-Flex”. Nowy wykrywacz Garretta działać będzie na czterech częstotliwościach: 5, 10, 15 i 20 KHZ. Dużą wagę konstruktorzy przywiązali też do cewki Viper, która zwiększyć ma skuteczność i jakość poszukiwań. To specjalna wodoodporna cewka do obsługi technologii “Multi-Flex”, tym samym nie będzie kompatybilna z pozostałymi wykrywaczami z serii Ace (i na odwrót).

Garrett Ace Apex zasilany będzie wbudowanym akumulatorem. Komunikację zapewnią bezprzewodowe słuchawki (dostępna ma być też tańsza wersja bez słuchawek). Inne zastosowane rozwiązania, jak Iron Audio, znane są już z takich modeli jak Garrett At Max. Waga nowego wykrywacza to zaledwie 1.1 kg!

Z całą specyfikacją techniczną nowej konstrukcji Garretta zapoznać się będzie można na stronie www.garrett.com.

 

“To będzie najlepszy wykrywacz w swojej klasie” – stwierdził Steve Moore. “Pokochacie go” – zakończył prezentację Steve Novakovich. Jak przyjmie się w Europie i w Polsce? Przekonamy się już za dwa miesiące.

W trakcie prezentacji rozlosowano cztery pierwsze egzemplarze modelu Garrett Ace Apex. Trafią one do Rosji, Włoch, USA i Australii.

Całą prezentację modelu Garrett Ace Apex obejrzeć można na fan-page’u amerykańskiego producenta.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie