17,8 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

“Galea” ponownie pojawi się na cmentarzu w Kamieńcu

-

Znany jest już termin prac porządkowych na cmentarzu ewangelickim w Kamieńcu. Podobnie jak do tej pory odpowiadać będzie za nie Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze “Galea”, skupiające między innymi detektorystów z Susza i okolic.

O swoich planach członkowie “Galei” poinformowali na swoim oficjalnym fanpage: “Właśnie przesłaliśmy wniosek do WKZ o pozwolenie na badania archeologiczne na cmentarzu w Kamieńcu, którymi pokieruje nadzorujący nasze prace archeolog z ostródzkiego muzeum Łukasz Szczepański. Badania mają na celu umożliwienie wykonania fundamentu pod pomnik dla ofiar poległych podczas I wojny światowej”.

Jak widać, tym razem “Galea” organizuje nie tylko prace porządkowe, ale też badania archeologiczne. W trakcie prac przewidziano wycinkę krzewów, oczyszczanie nagrobków, odchwaszczanie terenu cmentarza i ustawienie uszkodzonych nagrobków.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w akcji albo jej wsparciem finansowym lub rzeczowym proszone są o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Szczegóły znaleźć można na plakacie.

O poprzednich działaniach członków stowarzyszenia “Galea” pisaliśmy między innymi w artykułach: “Poszukiwacze porządkują stare cmentarze” oraz “Kolejne cmentarze uporządkowane przez detektorystów”.

Organizatorem akcji jest Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Świata w Kamieńcu oraz Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze “Galea”.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie