test
13,9 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

“Festiwal Misji Skarb”. Historia i przygoda na zakończenie wakacji w Uniejowie

-

Przez dwa dni – od 29 do 30 sierpnia – w Uniejowie odbywać się będzie pierwsza edycja przygodowo-historycznego “Festiwalu Misji Skarb”.

“Misja Skarb” to produkcja telewizji Fokus TV – serial dokumentalny o poszukiwaniu skarbów, którego bohaterami jest trzech detektorystów: Kiler, Dawid i Cichy (archiwalne odcinki programu obejrzeć można na stronach fokus.tv).

Fani “Misji Skarb” będą mogli spotkać się na żywo z bohaterami programu. Spotkanie z Kilerem, Dawidem i Cichym to zresztą jeden z punktów programu imprezy, która odbędzie się w Uniejowie. Ale nie tylko.

Organizatorzy przewidzieli również pokazy rekonstrukcyjne: walki rycerzy, salwy armatnie, a nawet przejażdżki wozami pancernymi. Za częścią aktywności stoi znany w środowisku poszukiwaczy skarbów i pasjonatów historii archeolog Radosław Herman, którego wspiera Jędrzej Kałużny.

Ważną częścią “Festiwalu Misji Skarb” będzie zlot poszukiwaczy. Udział w wydarzeniu potwierdzili już przedstawiciele kilkunastu grup poszukiwawczych z całej Polski, w tym członkowie Polskiego Związku Eksploratorów.

Dla uczestników zaplanowano grę miejską, kino letnie oraz wiele innych atrakcji.

Organizatorami festiwalu są Miasto Uniejów, ApartHotel Termy Uniejów i MGOK w Uniejowie. Patronami medialnymi są portale www.zdziennikaodkrywcy.pl, www.pojezierze24.pl oraz miesięcznik “Odkrywca”.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie