26,4 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

Detektoryzm tematem spotkania w Olsztynie

-

“Detektoryści. Pasja i historia” – pod tym hasłem 9 czerwca w Olsztynie odbędzie się spotkanie poświęcone idei odpowiedzialnego detektoryzmu. Jego inicjatorem jest Olsztyńskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Medalion.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to spotkanie ponad podziałami. Przebiegać będzie w formie panelu dyskusyjnego, a głównym celem jest podjęcie dyskusji o prawnych i praktycznych aspektach prowadzenia poszukiwań zabytków.

Wśród gości znajdą się detektoryści, eksploratorzy, ale też archeologowie, prokuratorzy, służby leśne, przedstawiciele wojewódzkiego urzędu ochrony zabytków. Zapowiada się ciekawa dyskusja, która z pewnością doprowadzi do konstruktywnych wniosków.

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca o godz. 11:00 w Muzeum Nowoczesności w Olsztynie. Organizatorami spotkania są Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Wolontariat Pracowniczy Michelin “Moc Dobra”, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Olsztyńskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Medalion.

Pięć dni później odbędzie się podobne spotkanie pod Brodnicą. O konferencji “Odpowiedzialny detektoryzm” przeczytać można tutaj.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie