7 C
Warszawa
niedziela, 26 marca, 2023

Detektoryści uprzątnęli kolejny cmentarz

-

Osiem stowarzyszeń i aż czterdzieści osób spotkało się, by uporządkować teren starego cmentarza w Lasku Wierzbnickim pod Myśliborzem. Na miejscu byli między innymi detektoryści z Grupy Historyczno-Eksploracyjnej Pomerania.

To jedna z wielu podobnych akcji, które w ostatnich miesiącach realizowane były przez detektorystów i pasjonatów historii na starych cmentarzach. Choć takie działania podejmowane są stosunkowo często, przy każdej takiej okazji daje się odczuć ogromne społeczne zaangażowanie. Pamiętajmy, że pasjonaci historii podejmują te działania w czasie wolnym od obowiązków zawodowych i rodzinnych.

Teren cmentarza w Lasku Wierzbnickim był bardzo zaniedbany. Należało oczyścić go ze śmieci, uporządkować porozrzucane płyty nagrobne czy krzyże. Pomiędzy wieloma nagrobkami uczestnikom akcji udało się natrafić na płytę z symboliką masońską.


Pracowity dzień zakończono wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Akcję wsparli Stowarzyszenie Templum, Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Warta, Pomorska Grupa Eksploracyjna Venedi i Denkmal Pomorze, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej, Myśliborski Ośrodek Kultury oraz Anna Natalia Zadroga i Marcin Kubiak.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie