7 C
Warszawa
niedziela, 26 marca, 2023

Detektoryści uporządkowali zaniedbany cmentarz

-

W przeddzień “Wszystkich Świętych” członkowie Dolnośląskiej Grupy Eksploracyjnej “Legion” uporządkowali poniemiecki cmentarz w miejscowości Karpie w gminie Przemków. To jednak dopiero pierwszy etap prac w tym miejscu.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez dolnośląski “Legion”. O podobnej pisaliśmy już w marcu – wtedy grupa oczyściła płyty nagrobne rodziny książęcej z rodu Schleswig-Holstein na cmentarzu w Przemkowie. Tym razem na miejscu, poza członkami ekipy detektorystów, pojawili się strażacy z OSP Przemków, sołtysi oraz pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Cmentarz w miejscowości Karpie wymagał już przeprowadzenia prac porządkowych. Choć znajduje się przy drodze, był zaniedbany i zarośnięty. Dawniej dbali o niego uczniowie jednej z pobliskich szkół. Prace polegały na uporządkowaniu terenu i wycięciu samosiejek. Na przeprowadzenie działań udzielone zostało pozwolenie właściciela i zarządcy terenu.

Jak zapewniają członkowie Dolnośląskiej Grupy Eksploracyjnej “Legion” to dopiero pierwszy etap prac w tym miejscu. Według nich, aby uporządkować go w całości, należałoby poświęcić na to co najmniej tydzień. Dlatego już teraz zapowiadają powrót.


fot. Tomasz Walkowiak

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie