-0,1 C
Warszawa
piątek, 3 lutego, 2023

Detektoryści i regionaliści z wąbrzeskiego “Frydka” przygotowali serię podcastów o historii swojego miasta

-

Aż dwadzieścia odcinków liczy cykl podcastów o lokalnej historii, przygotowany przez Wąbrzeskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne “Frydek”. To kolejna inicjatywa detektorystów i pasjonatów historii, która ma przybliżyć mieszkańcom historię miejsca, w którym żyją.

Wąbrzeskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne “Frydek” ma na swoim koncie wiele inicjatyw, których celem było odkrywanie lokalnej historii. W zeszłym roku pisaliśmy o akcji poszukiwania zatopionego samolotu.

Tym razem członkowie stowarzyszenia “Frydek”, wsparci przez Urząd Miasta Wąbrzeźno, przygotowali dwadzieścia odcinków historycznego podcastu o dziejach swojego miasta.

“Podcast opowiada o najważniejszych miejscach i wydarzeniach z naszego miasta. Ile prawdy jest w wąbrzeskich legendach? Jak wyglądało miasto w XVIII wieku? Czy istnieją podziemia w naszych kościołach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie słuchając naszych podcastów” – informują członkowie “Frydka” w mediach społecznościowych.

Podcasty przygotowane przez regionalistów z Wąbrzeźna dostępne są na portalu youtube.pl oraz na platformie Spotify. Usłyszymy w nich Pawła Beckera, z którym wywiad o zbiorach Wacława Mieczkowskiego przeczytać można było na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl we wrześniu 2019 roku.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie