27,6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024

Detektoryści i regionaliści z wąbrzeskiego “Frydka” przygotowali serię podcastów o historii swojego miasta

-

Aż dwadzieścia odcinków liczy cykl podcastów o lokalnej historii, przygotowany przez Wąbrzeskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne “Frydek”. To kolejna inicjatywa detektorystów i pasjonatów historii, która ma przybliżyć mieszkańcom historię miejsca, w którym żyją.

Wąbrzeskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne “Frydek” ma na swoim koncie wiele inicjatyw, których celem było odkrywanie lokalnej historii. W zeszłym roku pisaliśmy o akcji poszukiwania zatopionego samolotu.

Tym razem członkowie stowarzyszenia “Frydek”, wsparci przez Urząd Miasta Wąbrzeźno, przygotowali dwadzieścia odcinków historycznego podcastu o dziejach swojego miasta.

“Podcast opowiada o najważniejszych miejscach i wydarzeniach z naszego miasta. Ile prawdy jest w wąbrzeskich legendach? Jak wyglądało miasto w XVIII wieku? Czy istnieją podziemia w naszych kościołach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie słuchając naszych podcastów” – informują członkowie “Frydka” w mediach społecznościowych.

Podcasty przygotowane przez regionalistów z Wąbrzeźna dostępne są na portalu youtube.pl oraz na platformie Spotify. Usłyszymy w nich Pawła Beckera, z którym wywiad o zbiorach Wacława Mieczkowskiego przeczytać można było na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl we wrześniu 2019 roku.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie