2,5 C
Warszawa
czwartek, 2 lutego, 2023

Czekała na odkrywcę 49 lat. W Batkowie pod Inowrocławiem znaleziono kapsułę czasu

-

W Batkowie w województwie kujawsko-pomorskim doszło do odkrycia kapsuły czasu. List, który znajdował się w środku, nie czekał długo na swojego odkrywcę. Kapsułą trafiła do ziemi w 1971 roku.

Do odkrycia doszło w trakcie rozbiórki ogrodzenia szkoły w Batkowie pod Inowrocławiem. Kapsuła, a właściwie butelka, znajdowała się w fundamencie ogrodzenia.

W środku umieszczono list, który w części uległ zniszczeniu. “Pierwotnie był złożony na pół i zrolowany” – poinformowali pracownicy Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, którzy pojawili się na miejscu odkrycia.


Pracownikom muzeum udało się odczytać treść listu:

Ogrodzenie szkoły zostało wykonane w roku 1970. Natomiast podmurowany został w lipcu 1971 roku w czynie społecznym przez męża Kier. Szkoły Ob. Gajewskiej Krystyny. Pomagali mu w tym synowie, których podpisy są na końcu. We wsi w tym czasie mieszkali tacy gospodarze jak Śnieg Jan Goliwąs, […] J. Kuźmiński Fiutak, Huli[sz] [………………] ki Tad[…], […………] Jaro[…]. Gaj[ewski] Krzysztof, Gajewski Leszek.

“List dotarł i cieszy” – skomentowali znalezisko pracownicy inowrocławskiego muzeum, dziękując jednocześnie odkrywcom za zgłoszenie znaleziska.

Przykład z Batkowa pokazuje, że podobne kapsuły czasu mogą kryć się wszędzie.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie