test
16,3 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Czekała na odkrywcę 49 lat. W Batkowie pod Inowrocławiem znaleziono kapsułę czasu

-

W Batkowie w województwie kujawsko-pomorskim doszło do odkrycia kapsuły czasu. List, który znajdował się w środku, nie czekał długo na swojego odkrywcę. Kapsułą trafiła do ziemi w 1971 roku.

Do odkrycia doszło w trakcie rozbiórki ogrodzenia szkoły w Batkowie pod Inowrocławiem. Kapsuła, a właściwie butelka, znajdowała się w fundamencie ogrodzenia.

W środku umieszczono list, który w części uległ zniszczeniu. “Pierwotnie był złożony na pół i zrolowany” – poinformowali pracownicy Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, którzy pojawili się na miejscu odkrycia.

Pracownikom muzeum udało się odczytać treść listu:

Ogrodzenie szkoły zostało wykonane w roku 1970. Natomiast podmurowany został w lipcu 1971 roku w czynie społecznym przez męża Kier. Szkoły Ob. Gajewskiej Krystyny. Pomagali mu w tym synowie, których podpisy są na końcu. We wsi w tym czasie mieszkali tacy gospodarze jak Śnieg Jan Goliwąs, […] J. Kuźmiński Fiutak, Huli[sz] [………………] ki Tad[…], […………] Jaro[…]. Gaj[ewski] Krzysztof, Gajewski Leszek.

“List dotarł i cieszy” – skomentowali znalezisko pracownicy inowrocławskiego muzeum, dziękując jednocześnie odkrywcom za zgłoszenie znaleziska.

Przykład z Batkowa pokazuje, że podobne kapsuły czasu mogą kryć się wszędzie.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie