12,5 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Butelki z nieznaną zawartością odkryte w Pruszczu Gdańskim. “Bardzo nas interesuje, co zawierają”

-

To już drugie ciekawe odkrycie w tym miejscu. Wcześniej w kamienicy w Pruszczu Gdańskim odnaleziono gazetę z Wolnego Miasta Gdańska, teraz ponad tuzin szklanych butelek z nieznaną zawartością. Jakie jeszcze tajemnice skrywa budynek przy ulicy Krótkiej?

O odkryciu buteleczek wypełnionych tajemniczą substancją poinformowali redaktorzy fan-page’a “Dawny Pruszcz Dom Wiedemanna – Krótka 6”. Wcześniej w tym samym miejscu można było przeczytać o odkryciu gazety z Wolnego Miasta Gdańska, o czym także informowaliśmy na stronach portalu.

Na stare, zakorkowane butelki natrafili pracownicy firmy, która odpowiada za budowę nowego układu drogowego przy ulicy Krótkiej. Butelki zabezpieczyli pracownicy Referatu Ekspozycji i Dziedzictwa Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim. Były zakopane na terenie ogrodu na tyłach posesji.

“Flaszeczki są zamknięte i zawierają różne ilości nieznanych substancji. Umyliśmy je i zabezpieczyliśmy. Bardzo też interesuje nas co zawierają” – mówi Bartosz Gondek z Referatu Ekspozycji i Dziedzictwa Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim.

Pracownicy urzędu podejrzewają, że może to być pozostałość po sprzątaniu w domowej apteczce. Niepotrzebne medykamenty zostały zakopane w ziemi. Zastanawiające, a jednocześnie niepokojące, ile takich miejsc czeka jeszcze na odkrycie?

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. facebook.com/dawnypruszcz


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie