Trwają prace legislacyjne nad nowym brzmieniem ustawy regulującej sprawy ochrony zabytków. Do rozmów zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk skupiających detektorystów.

Reklama

Spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego brzmienia ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami odbędzie się 11 maja w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk detektorystycznych, w tym Polskiego Związku Eksploratorów. Wiadomo, że zaproszenie wystosowane zostało też do osób, które do tej pory nie zrzeszyły się w PZE.

“Szeroko zakrojony dialog i udział wszystkich zainteresowanych stron będzie ważnym głosem w projektowaniu nowych rozwiązań prawnych. Planowane spotkanie pozwoli nam na wzajemne przedstawienie swoich racji i wyjaśnienie ewentualnych nieścisłości związanych z ochroną zabytków oraz prawnymi aspektami prowadzenia poszukiwań zabytków w Polsce” – przeczytać można w zaproszeniu, podpisanym przez dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN dr hab. Katarzynę Zalasińską.

Relacja ze spotkania pojawi się na stronach zdziennikaodkrywcy.pl.

Doceń i poleć nas:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here