2,6 C
Warszawa
czwartek, 2 lutego, 2023

Będzie zmiana ustawy o ochronie zabytków. Poszukiwacze zaproszeni do rozmów

-

Trwają prace legislacyjne nad nowym brzmieniem ustawy regulującej sprawy ochrony zabytków. Do rozmów zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk skupiających detektorystów.

Spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego brzmienia ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami odbędzie się 11 maja w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk detektorystycznych, w tym Polskiego Związku Eksploratorów. Wiadomo, że zaproszenie wystosowane zostało też do osób, które do tej pory nie zrzeszyły się w PZE.

“Szeroko zakrojony dialog i udział wszystkich zainteresowanych stron będzie ważnym głosem w projektowaniu nowych rozwiązań prawnych. Planowane spotkanie pozwoli nam na wzajemne przedstawienie swoich racji i wyjaśnienie ewentualnych nieścisłości związanych z ochroną zabytków oraz prawnymi aspektami prowadzenia poszukiwań zabytków w Polsce” – przeczytać można w zaproszeniu, podpisanym przez dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN dr hab. Katarzynę Zalasińską.


Relacja ze spotkania pojawi się na stronach zdziennikaodkrywcy.pl.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie