17,8 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Będą poszukiwać śladów po średniowiecznym zamku. Ruszają badania w Myślinie

-

Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość rusza z pracami badawczymi na terenie parku przypałacowego w Myślinie w województwie zachodniopomorskim. Celem badań jest odnalezienie pozostałości po średniowiecznym zamku.

Przeprowadzenie badań w Myślinie i poszukiwanie pozostałości po zamku, który wymieniono w dokumencie z 1413 roku, będzie możliwe dzięki zgodom udzielonym przez Nadleśnictwo Gościno oraz spółce Ogród Warzywny Polska, którzy są właścicielami terenu. Do wniosku stowarzyszenia przychylił się też Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków.

O swoich planach członkowie stowarzyszenia napisali w mediach społecznościowych: “Oprócz poszukiwań za pomocą detektorów metali i pełnej inwentaryzacji obiektu, planujemy, w razie otrzymania dofinansowania z budżetu konserwatora, rozpoznanie stratygrafii pozostałości ziemnych zamku za pomocą odwiertów geologicznych”.

Wiadomo, że poza pasjonatami historii ze Stowarzyszenia Historycznego Pamięć i Tożsamość, w badaniach brać będą udział członkowie Grupy Eksploracyjno-Poszukiwawczej “Parsęta” oraz Stowarzyszenia Historycznego “Dębosz”.

Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość zrzesza pasjonatów historii Pomorza Zachodniego. Zajmuje się prowadzeniem badań, ochroną i renowacją zabytków oraz zabezpieczaniem stanowisk archeologicznych.

Z działaniami stowarzyszenia zapoznać się można na stronie www.ziemiagryfa.org.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie