19,3 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Będą poszukiwać śladów po bitwie z 1863 roku

-

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego “Akcja Poszukiwawcza”, który w dniach od 28 kwietnia do 3 maja odbywać się będzie pod Ostrołęką. Najważniejszą częścią pikniku będą poszukiwania na terenie potyczki z 1863 roku pod Myszyńcem. 

9 marca 1863 roku pod Myszyńcem miała miejsce bitwa oddziałów polskich pod dowództwem generała Zygmunta Padlewskiego z oddziałami armii rosyjskiej. Prace prowadzone przez poszukiwaczy, biorących udział w pikniku, prowadzone będą w uzgodnieniu z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, pod nadzorem i opieką archeologa.

Piknik – poza swoją najważniejszą częścią – będzie też okazją do spotkania ciekawych osób ze świata poszukiwaczy i historyków. Udział w wydarzeniu zapowiedział między innymi Krzysztof Kępiński z Klubu Odkrywcy z Susza, autor wielu spektakularnych odkryć, który podzieli się swoimi doświadczeniami odnośnie poszukiwań czy autor książek historycznych Tadeusz Suski. Zaplanowano też warsztaty z archeologiem i warsztaty z konserwacji znalezisk.

Na każdy dzień pikniku przewidziano dodatkowe atrakcje – nie tylko dla pasjonatów poszukiwań, ale i dla całych rodzin. Wciąż jeszcze dokonywać można zgłoszeń do udziału w pikniku. Więcej informacji na załączonych plakatach.

Organizatorem Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego “Akcja Poszukiwawcza” jest Ostrołęckie Stowarzyszenie Eksploracyjne. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal zdziennikaodkrywcy.pl.

fot. Ostrołęckie Stowarzyszenie Eksploracyjne


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie