6 C
Warszawa
środa, 29 marca, 2023

Będą poszukiwać śladów po bitwie z 1863 roku

-

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego “Akcja Poszukiwawcza”, który w dniach od 28 kwietnia do 3 maja odbywać się będzie pod Ostrołęką. Najważniejszą częścią pikniku będą poszukiwania na terenie potyczki z 1863 roku pod Myszyńcem. 

9 marca 1863 roku pod Myszyńcem miała miejsce bitwa oddziałów polskich pod dowództwem generała Zygmunta Padlewskiego z oddziałami armii rosyjskiej. Prace prowadzone przez poszukiwaczy, biorących udział w pikniku, prowadzone będą w uzgodnieniu z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, pod nadzorem i opieką archeologa.

Piknik – poza swoją najważniejszą częścią – będzie też okazją do spotkania ciekawych osób ze świata poszukiwaczy i historyków. Udział w wydarzeniu zapowiedział między innymi Krzysztof Kępiński z Klubu Odkrywcy z Susza, autor wielu spektakularnych odkryć, który podzieli się swoimi doświadczeniami odnośnie poszukiwań czy autor książek historycznych Tadeusz Suski. Zaplanowano też warsztaty z archeologiem i warsztaty z konserwacji znalezisk.

Na każdy dzień pikniku przewidziano dodatkowe atrakcje – nie tylko dla pasjonatów poszukiwań, ale i dla całych rodzin. Wciąż jeszcze dokonywać można zgłoszeń do udziału w pikniku. Więcej informacji na załączonych plakatach.


Organizatorem Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego “Akcja Poszukiwawcza” jest Ostrołęckie Stowarzyszenie Eksploracyjne. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal zdziennikaodkrywcy.pl.

fot. Ostrołęckie Stowarzyszenie Eksploracyjne


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie