8,3 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

Archeolog, regionalista i poszukiwacz skarbów na spotkaniu w Kłecku

-

19 września do Kłecka w województwie wielkopolskim przyjedzie trzech poszukiwaczy zabytków i zaginionych dzieł sztuki. To będzie interesujące spotkanie i okazja, by wysłuchać niesamowitych opowieści.

19 września w Kłecku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, będzie można spotkać się z Radosławem Hermanem, Piotrem Kucznirem i Marcinem Perlińskim. Goście ośrodka kultury opowiadać będą o zaginionych dziełach sztuki, odkrytych zabytkach, tajemnicach ostatniej wojny i sekretach zamków południowej Polski.

Goście spotkania dobrani zostali nieprzypadkowo. Radosław Herman to archeolog, współpracujący z detektorystami. Piotr Kucznir od lat związany jest z zamkiem Czocha. Z kolei Marcin Perliński to doświadczony detektorysta, członek Stowarzyszenia Brodnicka Grupa Eksploracyjno-Poszukiwacza, która specjalizuje się w okresie powstania listopadowego.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książek Piotra Kucznira, Mariusza Borowiaka, Krzysztofa Drozdowskiego i Karola Soberskiego.

Organizatorami spotkania w Kłecku są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku i Fundacja Historyczna “Przywracamy Pamięć” z Gniezna. Patronem medialnym wydarzenia jest portal www.pojezierze24.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie