28,2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Archeolodzy o badaniach KL Plaszow

-

Od 2016 roku na zlecenie Muzeum Krakowa realizowany jest kompleksowy projekt badań archeologicznych terenów KL Plaszow. 6 lutego w Fabryce Emalia Oskara Schindlera odbędzie się spotkanie podsumowujące dotychczasowe prace.

W spotkaniu udział wezmą Kamil Karski, autor wydawnictwa “KL Plaszow. Archeologia miejsca pamięci” i archeolog w Muzeum Krakowa, który jest odpowiedzialny za badania terenu KL Plaszow oraz dr Dawid Kobiałka, archeolog i antropolog kulturowy, autor publikacji z dziedziny archeologii XX wieku.

Jak informują organizatorzy, podczas spotkania podjęty zostanie temat reliktów historii KL Plaszow jako materialnych świadectw Zagłady pozwalających zrekonstruować historię obozu. “Spojrzymy na nie również jako na dowody istnienia więźniów, ich obozowej egzystencji i przerwanego przedwojennego życia – piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej. – Tematem spotkania będzie także refleksja na temat roli i znaczenia badań archeologicznych w XX i XXI w., o tym, jak zmieniło się postrzeganie tej dyscypliny nauki w przeciągu ostatnich lat”.

Spotkanie “KL Plaszow. Archeologia miejsca pamięci” odbędzie się 6 lutego o godz. 18:00 w Fabryce Emalia Oskara Schindlera.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie