7,8 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

Archeolodzy gośćmi Regionalnej Pracowni Digitalizacji

-

19 i 20 stycznia w Centrum Spotkań Europejskich “Światowid” w Elblągu odbędą się spotkania z dwoma archeologami: Piotrem Nowakowskim i Markiem Jagodzińskim. Obaj naukowcy są doskonale znani polskim poszukiwaczom skarbów. 

Pierwszy z nich – dr Piotr Nowakowski – kieruje międzynarodowymi badaniami archeologicznymi na obszarze, na którym rozgrywała się bitwa pod Grunwaldem. Drugi – dr Marek Jagodziński – to odkrywca i badacz osady Truso. Obaj mieli okazję pracować z poszukiwaczami skarbów. W jednym z wywiadów dr Piotr Nowakowski stwierdził, że współpraca “z poszukiwaczami przynosi wymierne efekty”.

W Elblągu, w ramach wydarzenia organizowanego przez Regionalną Pracownię Digitalizacji, 19 i 20 stycznia odbędą się trzy spotkania z naukowcami. Będą one okazją nie tylko do poznania pracy archeologa, pomogą też w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie, jak wiele śladów po średniowieczu pozostało w regionie Warmii i Mazur. Spotkania (19 stycznia – godz. 11:00 i 18:00, 20 stycznia: godz. 18:00) odbywać się będą w Sali Kameralnej Kina Światowid. Wstęp na nie jest wolny.

Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy filmu “Wikińska osada Truso i Bitwa pod Grunwaldem – średniowieczne historie w wirtualnym świecie”.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie