1,7 C
Warszawa
środa, 1 lutego, 2023

55 akcji w całej Polsce. Zabezpieczono 4069 zabytków, zatrzymano 14 osób

-

Na terenie całego kraju realizowana była operacja wymierzona w zwalczanie kradzieży, nielegalny handel dobrami kultury i obrót zabytkami w Internecie. Koordynowało ją Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji. W wyniku operacji zatrzymano aż 14 osób.

Operacja miała charakter ogólnopolski. W 55 realizacjach na terenie całego kraju wzięły w niej wszystkie komendy wojewódzkie Policji, Komenda Stołeczna Policji, CBŚP oraz policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP. Zaangażowani byli w nią też funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Policja i inne służby skoncentrowały się na ujawnieniu przypadków grabieży dziedzictwa kulturowego, nielegalnego obrotu dobrami kultury, kradzieży zabytków oraz zgromadzenie informacji na temat osób dokonujących nielegalnych eksploracji stanowisk archeologicznych.

W wyniku operacji zabezpieczono łącznie 4069 przedmiotów, w tym też zabytki archeologiczne i z okresu średniowiecza. Część z nich – jak poinformowało Biuro Kryminalne KGP – “mogła zostać nielegalnie wykopana za pomocą detektorów metali”.


red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. www.policja.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie