9 C
Warszawa
czwartek, 22 lutego, 2024

200 000 eksponatów w Moim Wirtualnym Muzeum!

-

Moje Wirtualne Muzeum (MyViMu), powstałe z myślą o stworzeniu wspólnego miejsca dla wszystkich miłośników kolekcjonerstwa, poszukiwaczy czy pasjonatów historii, już od 7 lat przekonuje Internautów, że muzeum wcale nie musi kojarzyć się z pustymi i nudnymi salami. Z początkiem lutego 2017 r. dla serwisu pojawił się niemały powód do świętowania: dodanie 200 000 eksponatu.

„Liczba 200 000 jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju naszego Wirtualnego Muzeum. To również znak, że kolekcjonerstwo, niezależnie od upływu czasu i szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii, nie wychodzi z mody. Jesteśmy dumni z tego, że coraz więcej ludzi z pasją znajduje miejsce dla siebie i swoich kolekcji właśnie w MyViMu, i to właśnie u nas postanawiają dzielić się historiami swoich przedmiotów oraz wiedzą, nierzadko specjalistyczną, na ich temat.” – mówi jeden z przedstawicieli serwisu.

Działalność Mojego Wirtualnego Muzeum wpisuje się w nietracący na popularności trend digitalizacji zbiorów muzealnych, przeniesiony na grunt kolekcji prywatnych – zarówno profesjonalnych, jak i hobbystycznych. Jest ona również dowodem na to, że współcześni kolekcjonerzy idą z duchem czasu, są otwarci na nowinki technologiczne i z zapałem udostępniają swoje kolekcje w Internecie dla szerszego grona odbiorców.

Co można znaleźć w MyViMu? Prawie wszystko! Oprócz mundurów służb z okresu PRL, odznak i odznaczeń Wojska Polskiego, broni białej i palnej, znaczków czy pojazdów zabytkowych, natrafić można na cylindry fonograficzne, drewniane kapliczki, wafle piwne, modele pojazdów, figury w skali 1:6 i wiele innych.

W ramach świętowania wspólnego sukcesu Wirtualnego Muzeum i jego użytkowników, serwis organizuje konkurs, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez blog zdziennikaodkrywcy.pl, sklep poszukiwacz.eu, miesięcznik „Odkrywca” i księgarnię Odkrywcy.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie