28,2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

15 czerwca kolejne spotkanie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. PZE publikuje listę zagadnień do dyskusji

-

Zbliża się kolejne spotkanie konsultacyjne przedstawicieli detektorystów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od tych spotkań zależy, czy i w ogóle zmieni się prawo w kontekście amatorskiego poszukiwania zabytków.

Uczestnicy dotychczasowych spotkań w ministerstwie (o ostatnim pisaliśmy tutaj) otrzymali z Departamentu Ochrony Zabytków listę zagadnień, które będą poruszone w trakcie najbliższych rozmów.

13 czerwca na fan-page’u Polskiego Związku Eksploratorów, który reprezentuje dużą część poszukiwaczy w rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, opublikowano listę zagadnień wraz z roboczymi odpowiedziami, przygotowanymi przez członków PZE. Dotyczą one przede wszystkim tzw. “bazy poszukiwaczy”, wpisów do niej, zgłaszania znalezisk, uzyskiwania pozwoleń czy obowiązków i uprawnień poszukiwaczy.

Jednocześnie przedstawiciele PZE apelują na swoim fan-page’u: “Jeżeli macie jakieś konstruktywne uwagi, to chętnie je poznamy”. Oto lista zagadnień wraz z proponowanymi odpowiedziami:


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie