12 godzin na angielskiej ziemi. Kolejny film Odyna z poszukiwań w Wielkiej Brytanii

0
872

– To moje pierwsze znalezisko związane z konkretną historyczną postacią – mówi Adam Brzozowski, czyli popularny Odyn w swoim najnowszym filmie. Nawiązuje w ten sposób do odkrycia średniowiecznej pieczęci mnicha Gilberta, o którym pisaliśmy. – To jest niesamowite! – dodaje.

7 i 9 lipca – kolejne dni poszukiwań Adama Brzozowskiego, czyli Odyna na polu znanym już z poprzedniego filmu. To na tym samym polu Mariusz Ciepluch znalazł wotywną ołowianą siekierkę z epoki brązu. Co uda się znaleźć tym razem?

Popularne monety, rzadsze srebrne krążki, guziki, tokeny – Odyn w ciągu kilku dni dokonał przeglądu wszystkiego, co można znaleźć na angielskiej ziemi. Na uwagę zasługują szczególnie hammerki z XII wieku czy wojskowa odznaka.

 

Na zakończenie filmu Odyn dokonuje przeglądu i omówienia większości znalezisk. Trwały one – o czym mówi sam Odyn – łącznie 12 godzin.

W dniu publikacji artykułu nowy film Odyna miał już ponad 180 tysięcy wyświetleń (po 3 dniach od premiery!). Na filmie zobaczyć można Mariusza Cieplucha, znanego również jako Golden Maniek.

Odyn prowadzi swoje poszukiwania przy użyciu wykrywacza Nokta Anfibio Multi.