7 C
Warszawa
sobota, 25 marca, 2023

Ciekawe odkrycia podczas badań archeologicznych w Rawie Mazowieckiej

-

Ciekawe odkrycia w Rawie Mazowieckiej. Podczas prac inwestycyjnych w centrum miasta w dwóch różnych lokalizacjach natrafiono na średniowieczne drewniane konstrukcje oraz szczątki kilkudziesięciu osób.

Prace w Rawie Mazowieckiej realizowane są przy ulicy Krakowskiej oraz przy ulicy Mazowieckiej, w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej.

Przy ulicy Krakowskiej natrafiono na drewniane konstrukcje. Archeologowie już zidentyfikowali obiekt.

“W oparciu o dostępne źródła pisane i znaleziony zabytkowy materiał, w tym kości zwierząt oraz fragmenty ceramiki, archeologowie pracujący na miejscu zidentyfikowali obiekt jako jatkę mięsną z okresu XIV/XV w.” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

W tym miejscu odnaleziono też części naczyń. Jak zapowiadają naukowcy, przeprowadzone zostaną badania dendrologiczne. Pozwolą one wydatować obiekt i określić jego stan.


Przy ulicy Mazowieckiej w kilku wykopach sondażowych natrafiono na szczątki 49 osób. Według archeologów to fragment cmentarza przylegającego do świątyni. Wiadomo, że przy szczątkach znaleziono między innymi medalik z XVIII wieku.

Szczątki, które odkryto w tym miejscu, zostały ekshumowane. Trafią do pracownicy archeologicznej, gdzie przejdą badania antropologiczne. Następnie zostaną pochowane.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. www.rawamazowiecka.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie