27,6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024

Ciekawe odkrycia podczas badań archeologicznych w Rawie Mazowieckiej

-

Ciekawe odkrycia w Rawie Mazowieckiej. Podczas prac inwestycyjnych w centrum miasta w dwóch różnych lokalizacjach natrafiono na średniowieczne drewniane konstrukcje oraz szczątki kilkudziesięciu osób.

Prace w Rawie Mazowieckiej realizowane są przy ulicy Krakowskiej oraz przy ulicy Mazowieckiej, w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej.

Przy ulicy Krakowskiej natrafiono na drewniane konstrukcje. Archeologowie już zidentyfikowali obiekt.

“W oparciu o dostępne źródła pisane i znaleziony zabytkowy materiał, w tym kości zwierząt oraz fragmenty ceramiki, archeologowie pracujący na miejscu zidentyfikowali obiekt jako jatkę mięsną z okresu XIV/XV w.” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

W tym miejscu odnaleziono też części naczyń. Jak zapowiadają naukowcy, przeprowadzone zostaną badania dendrologiczne. Pozwolą one wydatować obiekt i określić jego stan.

Przy ulicy Mazowieckiej w kilku wykopach sondażowych natrafiono na szczątki 49 osób. Według archeologów to fragment cmentarza przylegającego do świątyni. Wiadomo, że przy szczątkach znaleziono między innymi medalik z XVIII wieku.

Szczątki, które odkryto w tym miejscu, zostały ekshumowane. Trafią do pracownicy archeologicznej, gdzie przejdą badania antropologiczne. Następnie zostaną pochowane.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. www.rawamazowiecka.pl


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie