12,1 C
Warszawa
czwartek, 1 czerwca, 2023

10 książek, które powinien przeczytać każdy poszukiwacz #1

-

W okresie zimowym na forach internetowych i w grupach powracają dyskusje, po jakie książki sięgnąć, by wzbogacić swoją wiedzę, a jednocześnie nie rozstawać się z klimatem poszukiwań. Oto 5 pierwszych typów.

  1. Iga India Nowicka, “Pancerne skarby z pobojowisk” – znakomity reportaż Indii z terenu, wydany w 2011 roku. Ta książka bezwzględnie powinna znajdować się w biblioteczce każdego poszukiwacza. Znajdziecie ją tutaj. Warto sięgnąć też po wydany 6 lat wcześniej pierwszy reportaż “Skarby z pobojowisk”. Przy odrobinie szczęścia znajdziecie używane egzemplarze na portalach aukcyjnych. Podobnie jak kilka numerów czasopisma “Archeologia Wojenna”.
  2. Thomas von Hohenkrug, “Z wykrywaczem po skarby” – napisany w przystępny i zrozumiały dla amatorów poradnik dla początkujących poszukiwaczy. Najtaniej znajdziecie tę książkę tutaj.
  3. Leszek Adamczewski, “Skarby w cieniu swastyki” – jedna z wielu książek znanego i cenionego poznańskiego dziennikarza, która wprowadza w świat poszukiwań zaginionych skarbów i dzieł sztuki. Pozwala rozpalić wyobraźnię. Książka dostępna jest między innymi tutaj.
  4. Wojciech Stojak, “Ostatni Klub Poszukiwaczy Skarbów i inne opowieści” – ostatnia książka legendy polskiej eksploracji, przygotowana w oparciu o felietony publikowane wcześniej w “Odkrywcy”. Książkę nabyć można w Księgarni Odkrywcy.
  5. Michał Młotek, “Zapiski Hansa Heinricha” – propozycja ode mnie, czyli powieść o współczesnych poszukiwaczach skarbów z elementami poradnika. Dostępna między innymi tutaj.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie