6,6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

10 książek, które powinien przeczytać każdy poszukiwacz #2

-

W okresie zimowym na forach internetowych i w grupach powracają dyskusje, po jakie książki sięgnąć, by wzbogacić swoją wiedzę, a jednocześnie nie rozstawać się z klimatem poszukiwań. Oto 5 kolejnych typów.

  1. Krzysztof Krzyżanowski, “Skarb generała” – jedna z wielu interesujących pozycji wydawnictwa Technol o ukrytych skarbach. Do kupienia na stronach wydawnictwa.
  2. Sławomir Bogacki, Robert Kudelski, “Tajemnice wydobyte z jeziora” – książka o poszukiwaniach prowadzonych w mazurskich jeziorak do nabycia tutaj.
  3. Ryszard Wójcik, “Łowcy skarbów” – zbiór interesujących tekstów o powojennych poszukiwaniach zaginionych dzieł sztuki. Książka dostępna jest tutaj.
  4. Tomasz Michniewicz, “Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów” – książka, co prawda, nie przedstawia świata polskich poszukiwaczy, ale ciekawie opisuje realia pracy zawodowców. Nabyć można ją między innymi tutaj. Kilka miesięcy temu na stronach zdziennikaodkrywcy.pl ukazał się wywiad z Tomkiem Michniewiczem.
  5. Michał Młotek, “Noc patagonów” – propozycja ode mnie, czyli powieść o współczesnych poszukiwaczach skarbów z elementami poradnika. Dostępna między innymi tutaj.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie