„Wszyscy tworzymy historię” – pod takim hasłem 25 maja w Gołuchowie odbędzie się Piknik Historyczny. W wydarzeniu udział wezmą grupy skupiające poszukiwaczy skarbów oraz pasjonaci historii.

Swój przyjazd do Gołuchowa zapowiedzieli Kaliskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy Śladów Historii „Denar”, Stowarzyszenie Historyczne Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Grupa Bory”, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Triskelion”, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Małomickie Podziemie oraz Współcześni Tropiciele Historii i GRH Żwir.

Reklama

W programie, oprócz możliwości poszukiwania skarbów pod okiem doświadczonych detektorystów, przewidziano wybijanie monet, pieczenie podpłomyków, strzelanie z łuku, rzut kulą armatnią, przeciąganie liny czy strzelanie z procy. Uczestnicy spotkania będą mogli podpatrzeć, jak wyglądało umundurowanie różnych typów wojsk, odbędzie się też wystawa uzbrojenia z okresu I i II wojny światowej. Swoich sił będzie można spróbować na strzelnicy.

Piknik Historyczny „Wszyscy tworzymy historię” odbędzie się 25 maja na stadionie w Gołuchowie w godzinach od 12:00 do 17:00.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here