Znany jest już termin prac porządkowych na cmentarzu ewangelickim w Kamieńcu. Podobnie jak do tej pory odpowiadać będzie za nie Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze „Galea”, skupiające między innymi detektorystów z Susza i okolic.

O swoich planach członkowie „Galei” poinformowali na swoim oficjalnym fanpage: „Właśnie przesłaliśmy wniosek do WKZ o pozwolenie na badania archeologiczne na cmentarzu w Kamieńcu, którymi pokieruje nadzorujący nasze prace archeolog z ostródzkiego muzeum Łukasz Szczepański. Badania mają na celu umożliwienie wykonania fundamentu pod pomnik dla ofiar poległych podczas I wojny światowej”.

Jak widać, tym razem „Galea” organizuje nie tylko prace porządkowe, ale też badania archeologiczne. W trakcie prac przewidziano wycinkę krzewów, oczyszczanie nagrobków, odchwaszczanie terenu cmentarza i ustawienie uszkodzonych nagrobków.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w akcji albo jej wsparciem finansowym lub rzeczowym proszone są o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Szczegóły znaleźć można na plakacie.

O poprzednich działaniach członków stowarzyszenia „Galea” pisaliśmy między innymi w artykułach: „Poszukiwacze porządkują stare cmentarze” oraz „Kolejne cmentarze uporządkowane przez detektorystów”.

Organizatorem akcji jest Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Świata w Kamieńcu oraz Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze „Galea”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here