W przeddzień „Wszystkich Świętych” członkowie Dolnośląskiej Grupy Eksploracyjnej „Legion” uporządkowali poniemiecki cmentarz w miejscowości Karpie w gminie Przemków. To jednak dopiero pierwszy etap prac w tym miejscu.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez dolnośląski „Legion”. O podobnej pisaliśmy już w marcu – wtedy grupa oczyściła płyty nagrobne rodziny książęcej z rodu Schleswig-Holstein na cmentarzu w Przemkowie. Tym razem na miejscu, poza członkami ekipy detektorystów, pojawili się strażacy z OSP Przemków, sołtysi oraz pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Reklama

Cmentarz w miejscowości Karpie wymagał już przeprowadzenia prac porządkowych. Choć znajduje się przy drodze, był zaniedbany i zarośnięty. Dawniej dbali o niego uczniowie jednej z pobliskich szkół. Prace polegały na uporządkowaniu terenu i wycięciu samosiejek. Na przeprowadzenie działań udzielone zostało pozwolenie właściciela i zarządcy terenu.

Jak zapewniają członkowie Dolnośląskiej Grupy Eksploracyjnej „Legion” to dopiero pierwszy etap prac w tym miejscu. Według nich, aby uporządkować go w całości, należałoby poświęcić na to co najmniej tydzień. Dlatego już teraz zapowiadają powrót.

fot. Tomasz Walkowiak

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here