Dirhemy - arabskie monety, które przebyły kilka tysięcy kilometrów, by trafić do osady handlowej nad Jeziorakiem

19 i 20 stycznia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędą się spotkania z dwoma archeologami: Piotrem Nowakowskim i Markiem Jagodzińskim. Obaj naukowcy są doskonale znani polskim poszukiwaczom skarbów. 

Pierwszy z nich – dr Piotr Nowakowski – kieruje międzynarodowymi badaniami archeologicznymi na obszarze, na którym rozgrywała się bitwa pod Grunwaldem. Drugi – dr Marek Jagodziński – to odkrywca i badacz osady Truso. Obaj mieli okazję pracować z poszukiwaczami skarbów. W jednym z wywiadów dr Piotr Nowakowski stwierdził, że współpraca „z poszukiwaczami przynosi wymierne efekty”.

Reklama

W Elblągu, w ramach wydarzenia organizowanego przez Regionalną Pracownię Digitalizacji, 19 i 20 stycznia odbędą się trzy spotkania z naukowcami. Będą one okazją nie tylko do poznania pracy archeologa, pomogą też w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie, jak wiele śladów po średniowieczu pozostało w regionie Warmii i Mazur. Spotkania (19 stycznia – godz. 11:00 i 18:00, 20 stycznia: godz. 18:00) odbywać się będą w Sali Kameralnej Kina Światowid. Wstęp na nie jest wolny.

Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy filmu „Wikińska osada Truso i Bitwa pod Grunwaldem – średniowieczne historie w wirtualnym świecie”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here